Konkurs - Szopka Bożonarodzeniowa.

W grudniu 2023r., przed Świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbył się konkurs na szopkę bożonarodzeniową.

Tradycja powstania szopek narodziła się 800 lat temu. W grudniu 1223 roku zapoczątkował ją św. Franciszek z Asyżu, który zorganizował pierwszą na świecie żywą szopkę bożonarodzeniową w Greccio.
W grocie wypełnionej sianem, złożono drewnianą figurkę Jezusa i Maryję z Józefem, anioły, pastuszków, owieczki ... .

Zwyczaj budowania szopek bożonarodzeniowych rozpowszechnili franciszkanie. W kościele św. Franciszka z Asyżu nie mogło więc zabraknąć pięknej, barwnej szopki.
Uczniowie z naszej szkoły również wykonali piękne szopki zgodnie z tradycją i zwyczajami chrześcijańskimi.
Na roratach w kościele w Pustkowie Żurawskim Ks. Leszek Bajorski - proboszcz poświęcił te przygotowane szopki.

I MIEJSCE - Marcin Piecyk kl. 6
WYRÓŻNIENIA: