Projekt "Zdalna szkoła".

Projekt Zdalna szkoła” w Gminie Kobierzyce.

Gmina Kobierzyce  w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała dofinansowanie w kwocie 99 568,50 zł. Środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Polska Cyfrowa na lata 2014-2020  pozwoliły na zakup 34 laptopów i 2 tabletów  niezbędnych do realizacji zadań związanych z kształceniem zdalnym, które zostały przekazane szkołom podstawowym gminy  na czas epidemii Covid-19 w tym Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Pustkowie Żurawskim otrzymał (w czerwcu 2020r) 7 laptopów.

Zdalna szkoła+” w Gminie Kobierzyce.

Gmina Kobierzyce pozyskała dofinansowanie w kwocie 54 759,00 zł z programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”. Jest to już drugie dofinasowanie  z  tej instytucji dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, z którego gmina skorzystała.  Środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Polska Cyfrowa na lata 2014-2020  pozwoliły na zakup 20 laptopów i 1 tableta  niezbędnych do realizacji zadań związanych z kształceniem zdalnym. Zakupiony sprzęt został przekazany do szkół podstawowych oraz użyczony uczniom i nauczycielom na czas epidemii Covid-19, a po jej zakończeniu pozostanie w szkołach.

Projekt grantowy pn. „Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” ma na celu wsparcie m.in. uczniów z niezamożnych rodzin z minimum trójką dzieci oraz nauczycieli niemających warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pustkowie Żurawskim otrzymał (we wrześniu 2020r.) 2 laptopy.