32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 stycznia 2024r. odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pustkowie Żurawskim. Hasło tegorocznej zbiórki brzmiało „Płuca po pandemii”.

Nieprzerwalnie od ponad 20 lat pustkowski Sztab organizuje kolejne finały. W tym roku grupa 20 wolontariuszy dzielnie kwestowała na terenie naszej gminy. Podczas  finału zaprezentowali się „mali artyści” z naszej szkoły, strażacy przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz odbyły się bardzo emocjonujące licytacje orkiestrowych gadżetów, obrazów, wielu przekazanych fantów oraz najwyżej licytowana aukcja przelot samolotem dla trzech osób. Wszystkich rozgrzała przepyszna gorąca grochówka przygotowana przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Żurawskim. W „orkiestrowej kawiarence” można było zakupić domowe wypieki przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

Po dokładnym przeliczeniu wszystkich puszek i podsumowaniu całej kwesty wraz z e-skarbonką internetową udało nam się zebrać 28.884,43 zł.

Składamy serdeczne podziękowania z pomoc przy organizacji 32. Finału wolontariuszom i ich opiekunom, uczniom i rodzicom naszej szkoły za przygotowanie słodkiego poczęstunku,  Zuzannie Moskal, Magdalenie Sondej,  Monice Sankowskiej, Henrykowi Łoposzko, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Żurawskim za grochówkę i zabezpieczenie finału, OSP z Pustkowa Wilczkowskiego, wszystkim darczyńcom którzy przekazali przedmioty na licytację,  Zarządowi i Pracownikom Banku Spółdzielczego w Kobierzycach, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pustkowie Żurawskim.

Autor: Krzysztof Pilc