Akademia H2O

Pod koniec marca nasza szkoła dołączyła do projektu edukacyjnego Kobierzyckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pod nazwą Akademia H2O, dedykowanego dla uczniów klas 2 w naszej gminie.

Akademia H2O to program, którego celem jest kształtowanie u uczniów świadomego podejścia do otaczającego świata przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem racjonalnego gospodarowania wodą.

W ramach projektu w klasie drugiej zostały przeprowadzone przez pracowników KPWIK pierwsze zajęcia inauguracyjne, na których na dobry początek uczniowie otrzymali swoje własne zeszyty ćwiczeń, oraz obejrzeli film, w którym strażnicy wody Błękitka i Groblik opowiadali o działalności Akademii H20. Przeprowadzili „wodne” eksperymenty a na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał praktyczny upominek.

Autor: Magdalena Czarna